İletişim Bilgileri

ELEKTROWORLD

  • Yetkili Kişi: Alkan Can
  • Telefon numarası: 0212 380 099
  • Adres: ELEKTROWORLD, İstanbul, Türkiye

Sitedeki güncellemeler

ELEKTROWORLD

ELECTRO WORLD TÜRKİYE’YE KÖK SALIYOR

Electro World bir ilke daha imza atarak, eleklink texttronik perakende sektöründe franchise operasyonunu başlattı. Uluslararası marka değerini Türk girişimcileri ile buluşturacak olan Electro World, global deneyimini yerel girişimcinin gücüyle birleştirerek Türkiye’nin her noktasına ulaşacak

Türkiye’de Dixons International Group (DSGi), Esas Holding ve ODESA ortaklığı ile faaliyet gösteren Electro World, elektronik perakende sektöründe bir ilke daha imza atarak DSGi’ın başarılı iş modellerinden biri olan franchising uygulamasını başlatıyor.

DSGi grubunun global deneyimini yerel girişimcilerin gücü ile birleştiren Electro World, artık tek marka altında iki kanaldan büyüyecek. Electro World böylece hem kendi açacağı mağazalarla hem de franchise mağazaları ile Türkiye’nin dört bir yanına yayılacak.

Girişimcilere global markanın başarısına ortak olma fırsatını sunan Electro World, Türkiye’de büyüme kararının ilk adımını Sakarya’da attı. Electro World’ün ilk franchise mağazası, Sakarya’da yaklaşık yarım asırlık ticari deneyime sahip Müftüoğlu ailesinin genç girişimci üyesi Bünyamin Müftüoğlu ile yapılan anlaşma sonrasında çok kısa bir süre içerisinde açılacak.

Konuya ilişkin olarak Electro World Türkiye Genel Müdürü Bahadır Özbek’in ev sahipliğinde Dixons International Group CEO’su John Browett ve Esas Holding Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Emine Sabancı Kamışlı, ’in katılımıyla bir basın toplantısı düzenlendi. Düzenlenen basın toplantısında, Electro World’ün yeni büyüme modeli, markayı Türkiye’ye taşıyan ortaklar ve Electro World Genel Müdürü Bahadır Özbek tarafından değerlendirildi.

Gerçekleşen toplantıda, Dixons International Group CEO’su John Browett, Türkiye’de franchise operasyonunun başarıyla yürüyeceğine inandığını belirtti. Browett, bu yapılanma için her türlü desteği vermeye hazır olduklarını belirtirken Türkiye’nin genç nüfusu, büyüyen yapısı ve yerel dinamikleri nedeniyle yatırım için doğru bir ülke olduğunu da vurguladı. Browett, DSGi’ın Avrupa’da 190’a yakın franchise mağazası ile bu iş modelini başarı ile uyguladığını belirtirken bu ülkeler arasına Türkiye’nin de eklenmiş olmasından mutluluk duyduklarını belirtti. John Browett sözlerini şöyle sürdürdü; «Türkiye, ekonomi adına fantastik bir ülke. Modern teknoloji ve gelişim yakından takip ediliyor. Türk iş ortaklarımızla tam bir uyum içinde çalışmaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Türkiye’de önümüzdeki dönemde de yatırım yapmaya devam edeceğiz. «

Sabancı Kamışlı: Markamızın tüm değerlerini paylaşacağız

Electro World’ün kısa zamanda nasıl bir gelişim gösterdiğine dikkat çeken Emine Sabancı Kamışlı, Electro World Türkiye hissedarları olarak bu yeni, paylaşımcı iş modelinin Anadolu’daki iş adamlarımızın girişimci ruhuyla birleştiğinde son derece büyük bir sinerjinin çıkacağına inandığını belirtti.