Ticiz.com Sıkça Sorulan Sorular

Sıkça Sorulan Sorular

 1. Tüm zorunlu alanları doldurup şirket hesabımı oluşturdum ama rehberde ne şirketimi ne ürünlerimi bulabiliyorum. Neden?

  Sitemize üye olan tüm şirketler moderatör kontrolünden geçmek zorunda. Bu işlem ortalama 1 gün sürmektedir. Girdiğiniz bilgilerin ve içeriklerin Kullanıcı Sözleşmesina uygun olup olmadığı kontrol edildikten sonra şirketiniz Ticiz.com'da yayınlanacaktır.


 2. Web sitemi arama sonuçlarında bulamıyorum. Ne yapmalıyım?

  Ticiz.com'a üye olan şirketlerin web siteleri Google, Yahoo, MSN gibi arama motorları tarafından indekslenir. İndekslenme işlemi en fazla iki hafta sürer. Arama motorlarının sistem özelliklerine bağlı olan bu süreci hızlandırmak istiyorsanız portalımızdaki sitenizin linklerini diğer sitelere eklemenizi öneriyoruz.


 3. Öncelikli Listelenme Nedir?

  Arama sonuçları, kullanıcının yaptığı arama sorgusuna uygun bir şekilde sıralanır. Bu sebepten dolayı ürünün açıklama metnini hazırlarken aşağıda yer alan kuralları dikkate almanızı tavsiye ederiz.

  İlan başlığı mümkün olduğu kadar açık ve net olup ürünün ne olduğunu açıklamalı. Örneğin, özel amaçlı kıyafetler satıyorsanız ilan başlığında sadece 'kıyafet' kelimesini değil 'hamile kıyafetleri', 'kamuflaj kıyafetleri', 'büyük beden kıyafetler' gibi kalime kombinasyonlarını kullanmanızı öneriyoruz. Böylece ürünlerinizin doğrudan hedef müşterileriniz tarafından bulunma olasılığı artıyor. Ürün açıklamasının da kaliteli olup olmaması büyük önem taşıyor.

  Önceliği daha yüksek olan ürünler, aynı kalitede açıklaması olan, yalnız daha düşük önceliğe sahip ürünlere göre arama sonuçlarında da daha yüksek sıralarda yer alır. İlanlarınızın önceliğini artırmak istiyorsanız premium paketlerden birini satın almanız gerekir.


 4. Sisteminiz tarafından sağlanan alt alan adını içeren web siteleri arama motorları tarafından indekslenir mi? Cevap evet ise hangileri tarafından indekslenir?

  Ticaretimiz.com platformunda kurulan web siteleri Google, Yahoo, MSN gibi arama motorları tarafından indekslenir. İndekslenme işlemi en fazla iki hafta sürer. Bu süreç arama motorlarının sistem özelliklerine bağlıdır.


 5. Web sitemi tanıtmak için ne tür yöntemleri kullanabilirim?

  Web sitesini tanıtmaya yönelik önerileri "Şirket profilinin "Müşteri Çekme Okulu" bölümünde bulabilirsiniz.


 6. Neden sitem yanlış görüntüleniyor?

  Muhtemelen eski sürüm bir web tarayıcısı kullanıyorsunuz veya tarayıcınızın varsayılan uzantıları kaynak kodumuzla uyumlu değil. Web tarayıcınızı güncelleyin veya uzantılarını kontrol edin. Önerilen web tarayıcıları: Google Chrome, Mozilla Firefox, Opera, Internet Explorer.


 7. Sitemi nasıl silebilirim?

  Dikkat! Kullanıcı hesabı silindikten sonra tüm şirket bilgileriniz rehberimizden kaldırılır, web siteniz erişim dışı olacak. Eğer yine de kullanıcı hesabınızı silmeye karar verdiyseniz, "Kullanıcı Hesabını Silme" sayfasına geçin.


 8. Kayıt sırasında girdiğim e-posta adresimi nasıl değiştiririm?

  E-posta adresinizi değiştirmek için lütfen 'E-posta Adresi Değiştirme' sayfasına geçin. Dikkat! E-posta adresinizi değiştirdiğiniz zaman siteye giriş için de yeni adresinizi kullanmanız gerekecek.


 9. Giriş yapamıyorum. Parola kabul edilmiyor. Ne yapmalıyım?

  Hatalı parola girmiş olabilirsiniz. Parolanızı sıfırlamak için "Parolamı unuttum" sayfasını kullanın (yeni parola oluşturabilirsiniz). Kayıt sırasında yalnış e-posta adresi girdiyseniz sayfanın alt kısmındaki formu doldurarak bize bir mesaj gönderin ve kayıt bilgileriniz geri alınacaktır. Mesajda şirketinizin adını, yalnış e-posta adresi ve parolayı, doğru e-posta adresini gönderin.


 10. Çapraz link ve buton değişimi nasıl yapılır?

  Web sitenize yönlendiren buton veya banneri başka bir siteye eklemek için butonun yer alacağı sitenin koduna Butonun HTML kodu ekleyin. Size verilen HTML kodunu da “Partner Linkler Yönetimi” sayfasına yapıştırmanız gerekir. Aynı şekilde metin linklerini de paylaşabilirsiniz.


 11. RSS nedir?

  RSS teknolojisini kullanarak web sitenizin ziyaretçilerini ve müşterilerinizi, siteye eklediğiniz yeni ürünler, makaleler ve paylaşmak istediğiniz diğer yenilikler ve değişiklikler konusunda haberdar edebilirsiniz. Her isteyen "Sitedeki güncellemeler" sayfasına geçip RSS servisine abone olabilir.

  RSS ile ilgili ayrıntılı bilgi.


Listeden sorunuza cevap bulamadıysanız, sorunuzu bize yollayın.

Karşılaştığınız sorunu ayrıntılı bir şekilde açıklamaya çalışın. Aksi takdirde size yardımcı olmamız daha uzun bir zaman alabilir. Ayrıca bu sorunla ilgili konunun Sıkça Sorulan Sorular listesinde olup olmadığını kontrol edin.

Yanlış: Ürün ekleyemiyorum.
Doğru: Ürün ekleyemiyorum, kategori seçim alanı gözükmüyor, Internet Explorer 6.0'ı kullanıyorum.
karakter kaldı.
— bu işlem kolay ve ücretsizdir
Rehberimizde 95.850 şirket ve 670.300 ürün bulunmaktadır

Müşteri Yorumları

Gerçekten çok faydalı çok teşekkürler...
levent yılmazaslan
Şirket Papağan Nikah Bebek